قلب (با 40 دیود نورانی)**

**قلب (با 40 دیود نورانی)**

دسته لوازم زیردسته کیتهای الکترونیکی

قلب (با 40 دیود نورانی)

مداری تزئینی و بسیار دیدنی که در تاریکی و نور کم ، فوق العاده درخشان و با شکوه است.

ولتاژ مدار بین 6 تا 12 ولت DC می باشد.

قلب یک کیت تزئینی بسیار زیبائی می‌باشد که می‌توان از آن در اتومبیل، منزل یا هر جای دیگری استفاده کرد. کیت قلب دارای دو تکه فیبر است.

1- فیبری که قطعات بر روی آن نصب می‌گردد.

2- فیبری که LEDها بر روی آن سوار می‌شوند.

یکی از مزایای کیت قلب همین نکته مذکور است، چون شما می‌توانید به سهولت LEDها را در معرض دید قرار داده و فیبری که قطعات روی آن قرار دارد را در محلی که دیده نشود جاسازی نمائید و از طریق پنج رشته سیم این دو فیبر را به هم مربوط سازید. قلب دارای 40 عدد LED می‌باشد که به دو رنگ متفاوت تقسیم شده‌اند. دسته‌ای قرمز رنگ و دسته دیگر سبز یا زرد می‌باشد. 16 عدد LED از یک رنگ را در وسط قلب (داخل قلب کوچک) قرار دهید و 24 عدد دیگر را اطراف آن (داخل قلب بزرگ) نصب و لحیم نمائید. LEDهای وسط فقط روشن و خاموش می‌شوند ولی LEDهای اطراف به صورت یک در میان روشن شده و به نظر می‌آید که در حال چرخیدن هستند.
کیت قلب را کجا بگذاریم؟

پشت شیشه اتومبیل، چطور است کیت را به چراغ ترمز وصل کنیم تا به مجرد فشردن پدال ترمز، قلب خاموش و روشن شود، در تاریکی شبی بسیار جلب توجه می‌کند. البته برای استفاده از ولتاژ باتری ماشین بهتر است یک دیود یکسوساز را به قطب مثبت کیت وصل کنید به طوریکه پایه منفی آن (پایه‌ای که نوار رنگی نزدیک آن است) به سوراخ+ بر روی فیبر قلب وصل شود. مزیت این کار در این است که اگر قطب مثبت و مفی را اشتباه کنیم و یا در شبکه، اتصالی پیش بیاید مدار قلب آسیب نخواهد دید بخاطر اینکه ولتاژ معکوس به مدار راه نمی‌یابد. در واقع امر، دیود مزبور یک نوع محافظ در برابر شرایط غلط ولتاژی خواهد بود. بعنوان تزئین کننده ویترین مغازه‌ها یا اسباب بازی فروشیها و یا حتی سفره هفت سین و سفره عقد، یا بعنوان یک دکور تزئینی در اتاق پذیرائی یا برای جلب توجه کودکان، به هر حال ابتکار و خلاقیت شما تعیین کننده استفاده‌های دیگر این کیت است.


قلب بسیار جذابکیت قلب درخشان
شرح کار علمی مدار

مدار قلب در اصل یک چشمک زن سه لامپی می‌باشد که با استفاده از شش ترانزیستور طراحی گردیده است (ترانزیستور T7 که کانال C را راه‌اندازی می‌کند از کلکتور T3 فرمان می‌گیرد و مستقل نیست.) جهت شرح کار علمی تئوری مدار ابتدا حالت زیر را در نظر می‌گیریم. بدیهی است این حالت با توجه به شرح تا اتصال تغذیه بطور متناوب تکرار می‌شود. فرض می‌کنیم پس از تغذیه ترانزیستور T2 غیرقابل باشد، در این حالت ترانزیستور T1 فعال و LEDهای کانال b روشن می‌شوند. خازن C2 از مسیر R1 و مسیر T4 شارژ می‌شود و T4 فعال و در نتیجه T3 در حالت غیرفعال قرار می‌گیرد. (ترانزیستور T7 در حالت غیرفعال بدون T3 فعال است.) با توجه به فعال بودن T4 خازن C3 از مسیر کلکتور T4 و بیس T6 شارژ می‌شود همچنین خازن C3 از مسیر R3 و بیس T6 شارژ می‌شود و T6 در حالت فعال می‌ماند. در منفی خازن C3 ترانزستور T6 را به حالت قطع می‌برد. در این مدار پتانسیومتر Pt فعال قرار می‌گیرد و نهایتاً T5 غیرفعال می‌باشد خازن C1 که قبلاً شارژ شده از طریق کلکتور T6 به زمین اتصال می‌یابد و پلاریته آن منفی می‌شود و ترانزیستور T2 را در حالت غیرفعال قرار می‌دهد (طبق فرض) این حالت تا دشارژ C1 ادامه می‌یابد. وقتی خازن C1 دشارژ شد ترانیزستور T2 فعال شده و T1 را در حالت غیرفعال قرار می‌دهد و مثبت خازن C2 به زمین اتصال یافته و پلاریته آن منفی می‌شود و در نتیجه T4 در حالت قطع قرار گرفته و T3 را بایاس می‌نماید. با تغییر ولتاژ ثابت زمانی شارژ خازنها را تغییر داده و سرعت متناوب را کنترل می‌کند
این مجموعه با بهترین بسته بندی و دفترچه راهنما به تمام نقاط کشور عزیزمان ارسال می شود.

قیمت: 14,000 تومان

روش خرید: برای خرید **قلب (با 40 دیود نورانی)**، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


خرید **قلب (با 40 دیود نورانی)**

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 بهمن 1389    | توسط: حامد    |    | نظرات()